AKTUALNOŚCI
 
   
Kolędowanie to piękny zwyczaj

  
Kolędowanie to piękny zwyczaj kultywowany w Polsce od wielu wieków, którego preludium jest Boże Narodzenie i trwa przez cały styczeń. Nasze przedszkole corocznie pielęgnuje tę tradycję poprzez przygotowywanie jasełek przez grupy starszaków oraz śpiewanie zarówno tradycyjnych kolęd jak i pastorałek. W tym roku Jeżyki miały zaszczyt zaprezentować pastorałki w Kościele p/w św. Franciszka z Asyżu a także w Miejskim Domu Kultury podczas spotkania pod hasłem „Miejskie kolędowanie”. Ponadto Weronika zaśpiewała swoją ulubioną pastorałkę o świerszczyku w Kościele p/w św. Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach.

Pani dyrektor MDK - Agnieszka Gielata oraz zastępca burmistrza miasta - Pan Mariusz Szafraniec, to osoby którym pragniemy podziękować za serdeczne przyjęcie, miłą atmosferę no i oczywiście słodką niespodziankę. Dziękujemy również ks. Andrzejowi Białek oraz parafianom z kościoła św. Franciszka z Asyżu za wsparcie finansowe naszej dwudniowej wycieczki do Krakowa w maju.

Dziękujemy, Jeżyki

 

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |