AKTUALNOŚCI
 
   
„Cudze chwalicie, swego nie znacie……”

  
„Cudze chwalicie, swego nie znacie……” to hasło naszego grupowego przedsięwzięcia, którego głównym założeniem było przybliżenie dzieciom niepowtarzalnych uroków rodzinnego kraju oraz jego historii, co jest również ściśle związane z 100 rocznicą uzyskania niepodległości przez Polskę. 

W ramach opracowanego projektu postanowiliśmy zwiedzić Wadowice, czyli rodzinne miasto nie tylko papieża Polaka ale również patrona przedszkola. Poznanie II stolicy Polski i spotkanie „oko w oko” ze Smokiem Wawelskim to kolejne zaplanowane z dziećmi zadanie. Stąd wziął się pomysł na dwudniową wycieczkę. Przygotowania związane z jej realizacją trwały pół roku, ale wszystkie trudy i starania opłaciły się, bo 12 i 13 maja spełniły się „jeżykowe” marzenia.

Nie będziemy opisywać naszych przeżyć i wrażeń, bo najlepiej widać je na zdjęciach, ale w tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom wspierających nas w realizacji planów. Należą do nich spółki z Wałbrzycha: Zakłady Koksownicze „Victoria”, Invest Park, Green Metals Poland, a także świebodzicki Zakład Usług Pogrzebowych „Hades”. Nie zabrakło też indywidualnych sponsorów w osobach dziadków naszych wychowanków i przyjaciół grupy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy na okazaną hojność, która łącznie pokryła 50% kosztów wycieczki. Pozostałe środki zgromadziliśmy w skarbonkach założonych w przedszkolu, do których regularnie co tydzień wrzucaliśmy „piątki” albo „dziesiątki”. Poza tym organizując Koncert kolęd i pastorałek dla parafian z Kościoła Św. Franciszka z Asyżu, „zapracowaliśmy” na pamiątki.

Przez cały okres przygotowywania i realizacji projektu wspierała nas Pani Maja Sobolewska, przedstawicielka biura turystycznego „Omnibus”, która zatroszczyła się o to, aby wycieczka była zarówno ciekawa jak i bezpieczna, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. A skoro piszemy o bezpieczeństwie, pragniemy przesłać pozdrowienia dla Pana kierowcy, bo dzięki niemu podróż do Wadowic i Krakowa odbyła się bez żadnych problemów, a do tego w bardzo miłym towarzystwie.

Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!
Jeżyki z wychowawcami?

 

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |