AKTUALNOŚCI
 
   
KODEKS DROGOWY ZNAMY - UŚMIECHNIĘTE BUZIE MAMY

  
W trzecim tygodniu września w grupie STOKROTKI odbył się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci poznawały zasady ruchu drogowego w teorii i praktyce. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną obserwowały ruch uliczny, zachowania pieszych i kierowców, uczyły się znaczenia kolorów świateł, poprawnego przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych, poznawały znaki drogowe. 

Były na wycieczce w Komisariacie Policji, by przyjrzeć się pracy policjanta, z bliska zobaczyć policyjny samochód, strój i narzędzia pracy funkcjonariuszy, przez chwilę poczuć się jak stróż prawa i zasiąść w radiowozie. Podczas zajęć w przedszkolu na podstawie rozmów przy planszach, utworów literackich, historyjek obrazkowych, wierszy i piosenek zaznajamiały się z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego zachowania się na ulicy, utrwalały numery alarmowe do służb specjalnych oraz znajomość swojego adresu zamieszkania. Wzięły również udział w organizowanym przez Urząd Miasta Świebodzice Happeningu rowerowym w ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu, dopingując rowerzystom w przejażdżce wokół ratusza w Rynku i promując bezpieczną jazdę na rowerze.

 

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |