AKTUALNOŚCI
 
   
„JESTEM STARSZAKIEM – DZIELNYM PRZEDSZKOLAKIEM” 
– uroczystość pasowania na starszaka

  
W dniu 15 października 2019r. w Naszym Przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto. Otóż właśnie w tym dniu, dzieci z najstarszych grup: Jeżyki, Pszczółki, Stokrotki i Sówki, zostały oficjalne pasowane na starszaka – dzielnego przedszkolaka.

Dzieci w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki i prezentowały przygotowane układy taneczne. Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie oficjalnego ślubowania w obecności zgromadzonych rodziców, nauczycieli i Pań dyrektorek:

„Dziesięć reguł starszaka znam,
każdą z nich już w sobie mam:
nie dokuczam innym dzieciom,
nie przeszkadzam, kiedy jedzą,
nie zabieram nic nikomu,
jestem grzeczny/a także w domu,
nigdy z nikim się nie biję,
z każdym zawsze w zgodzie żyję,
nie naśmiewam z innych się,
szczerze pomóc wszystkim chcę,
mówię prawdę i nie kłamię,
zgodnie się z wszystkimi bawię.
Te regułki pamiętamy,
zawsze wszystkie przestrzegamy”.

Następnie Pani Dyrektor, Alicja Mokrzyńska, zatwierdzając dojrzałość i starania dzieci pasowała każdego ‘starszaka’ symboliczną kredką, co przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę.

Każdemu najstarszemu członkowi naszej małej społeczności został wręczony pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń, a w oku niejednego rodzica zakręciła się łza dumy i radości.

Beata Adasik

 

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |