AKTUALNOŚCI
 
   
JESIENNE SMACZKI ZGADYWACZKI

  
Jesień to bardzo wdzięczna i kolorowa pora roku, która przynosi nam wiele darów z sadu, ogrodu, pola, parku i lasu. Aby przyjrzeć się jesieni z bliska, Stokrotki dużo spacerowały i obserwowały przyrodę, zachowania zwierząt i to, co zmienia się w krajobrazie. 

W sali pojawiły się jesienne kąciki przyrodnicze, w których królowały kasztany, żołędzie, szyszki, liście, wrzosy, grzyby, owoce i warzywa, chętnie gromadzone na wycieczkach w różnych środowiskach - ogródkach działkowych, w parku, w lesie. Tworzywo przyrodnicze starszaki wykorzystywały do zabaw matematycznych jako liczmany, do zabaw konstrukcyjnych i prac plastycznych, zabaw w zgaduj zgadulę, a także zajęć kulinarnych. Jesienna pora to idealna okazja, aby kształtować u dzieci prozdrowotne postawy, dlatego zabawa w smaczki zgadywaczki okazała się strzałem w dziesiątkę. Nawet największe niejadki, które na co dzień stronią od owoców i warzyw, podczas tej zabawy skosztowały prawie wszystkich, a wybór był ogromny - oprócz popularnych owoców z polskich sadów i ogrodów: jabłek, gruszek, śliwek, winogron, truskawek, borówek, porzeczek, były banany, mandarynki, pomarańcze, cytryny, nektarynki, kiwi, ananasy, mango, awokado, figi, granaty. Ciekawym doświadczeniem były również zajęcia kulinarne, podczas których Stokrotki samodzielnie komponowały owocowe sałatki i chętnie je degustowały.

 

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |