Wycieczkę do piekarni

23 października dzieci 5-letnie z grupy Jagódki udały się na wycieczkę do piekarni państwa Kowalec na Osiedlu Piastowskim. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Mieliśmy również okazję zwiedzić magazyny z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wyjmowania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. W podziękowaniu za pouczające spotkanie przedszkolaki wręczyły kwiatki i zostały obdarowane pysznymi rogalikami.
Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.