AKTUALNOŚCI
 
   
"DBAJMY O ZDROWIE" - WYCIECZKA DO APTEKI

  
26.11.2019r. w ramach realizacji tematu kompleksowego "Dbajmy o zdrowie" dzieci z grupy "JEŻYKI" wybrały się na wycieczkę do Apteki Piastowskiej na Osiedlu Piastowskim.

Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty ,wyglądu i wyposażenia apteki . Pani Małgosia farmaceutka pokazała dzieciom różne krople, syropy, tabletki, maści oraz zioła , które pomagają na różne dolegliwości. Te wszystkie medykamenty ułożone były wg porządku alfabetycznego a dzieci mogły odczytywać ich nazwy. Niektóre z nich dzieci rozpoznawały mówiąc, że mają takie w domu.

Przedszkolaki miały również możliwość zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Oglądały pomieszczenia niedostępne dla klientów apteki jak : magazyn, receptura - w którym robi się leki na zamówienie np. maści. Podczas miłej pogadanki pani Małgosia wytłumaczyła, co to jest recepta, kto ją przepisuje i jak można ją realizować oraz podała bardzo ważną informację: " Dzieci nie mogą same zażywać lekarstw".

Zobaczyły , gdzie można oddać przeterminowane leki. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Na zakończenie wycieczki dzieci pięknie podziękowały p. Małgosi za poświęconą uwagę i ciekawe opowiadanie o pracy w aptece i zostały obdarowane pysznymi witaminowymi lizakami.

 

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |