AKTUALNOŚCI
 
   
Spotkanie z górnikiem

  
4 grudnia jest obchodzone święto wszystkich górników potocznie zwane Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni zaprosiliśmy 2 grudnia do naszego przedszkola dziadka Zuzi - Pana Marka Kowalczyk.

Podczas spotkania Pan Marek opowiedział dzieciom o ciekawej, ale ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób wydobywany był węgiel z kopalni oraz do czego potrzebny jest nam w codziennym życiu.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały również opowiadanej przez górnika „Legendy o Skarbniku – duchu kopalni”. Pan Marek przybył do nas w swoim odświętnym stroju, dlatego dzieci mogły z bliska przyjrzeć się mundurowi górniczemu i innym elementom stroju. Niezwykle duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła czapka – czako górnicze z pióropuszem. Dzieci mogły także obejrzeć hełm górniczy -kask z lampą, przedmioty używane dawniej, prawdziwą bryłę węgla wydobytą prosto z kopalni.

Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał słodki poczęstunek i mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z górnikiem. Dzieci podziękowały Panu Markowi wręczając pamiątkowy dyplom i kwiatki.
Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za wizytę i zapraszamy do nas za rok.

Dzieci i grono pedagogiczne z Przedszkola Nr 2 w Świebodzicach.

 

 


 

 
Copyright © Publiczne Przedszkole Nr 2 w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

  |  do góry  |