„Mikołaj z czerwonym nosem”.

Pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Mikołajki. Nie od dziś wiadomo, że 6 grudzień to dla dzieci jeden z najważniejszych dni.

Oczekiwanie na Mikołaja było przepełnione uśmiechem, radością i zniecierpliwieniem, bowiem zanim Święty przybył do przedszkola dzieci musiały nauczyć się i wypowiedzieć zaklęcie… „Garstka fantazji, szczypta radości, niech w naszym przedszkolu Mikołaj zagości” i tak też się stało. Nim rozpoczęła się zabawa nasze przedszkolaki posłuchały legendy o Świętym Mikołaju oraz poczęstowały gościa piernikami i mlekiem. Później zabawa była na całego, tańce, śpiewy, wiersze, częstowanie się słodkościami, wręczanie Mikołajowi upominków, aż w końcu przyszedł czas na wyczekane prezenty.